חוזים עתידיים

חוזה עתידי הינו מכשיר פיננסי הנסחר בבורסה, הסכם בין שני אנשים או גופים, הקונה של החוזה מסכים לקנות x יחידות של נכס מסוים (מדדים, סחורות, מט"ח ועוד') במחיר y ובתאריך z. כאשר הפרמטרים x,y,z הינם קבועים וידועים מראש.
המוכר של החוזה מסכים למסור x יחידות של אותו נכס בסיס, במחיר y בתאריך z. הרווח או ההפסד של כל צד נקבע לפי ההפרש בין המחיר בפועל בשוק של נכס הבסיס בתאריך z, לעומת החוזה המוסכם במחיר y, אם מחיר השוק בתאריך z גבוה מהמחיר המוסכם מראש y , הקונה של החוזה יקבל כסף והמוכר ישלם, ולהיפך.
ישנם סוגי משקיעים הסוחרים בחוזים עתידיים והם :

ספקולנטיים - הינם אנשים או גופים הצופים תנודות מחיר בשוק או נכס בסיס מסוים ומנסים לנצל זאת לגריפת רווחים באמצעות רכישת חוזים עתידיים.

מגדרים - הינם אנשים או גופים המנסים להגן על עצמם מסיכוני שוק אליהם הם חשופים באמצעות שוק החוזים העתידיים, המאפשר להם לרכוש "ביטוח" באמצעות רכישה או מכירה של חוזה עתידי.

שוק החוזים העתידיים נסחר במינוף ולכן מושך אחריו סוחרים רבים, הסיכון במסחר בחוזה עתידי הינו כגודל המינוף של העיסקה במידה ויש ביטחונות מועטים בחשבונך

חוזים עתידיים וול סטריט -online

חוזים עתידיים גרפים - online

כל הכתוב אינו מהווה המצלה לקנייה או רכישה של ניירות ערך או כל מוצר פיננסי, כל הזכויות שמורות לאינדקס הכלכלה של ישראל -www.ical.co.il  .
אפליקציות
עולם הפיננסים במרחק נגיעה, כל האתרים המובילים בתחום הפיננסים בארץ ובעולם אצלכם בנגיעה אחת. קרא עוד...
סקירות
סקירה יומית 29.8.12
קרא עוד...
אסטרטגיות מעו"ף
אסטרטגיות מעו"ף אוגוסט
קרא עוד...